СНТ кафедри

Керівник "Студентського наукового гуртка"

Ткаченко Вікторія АндріївнаTkachenko ViktoriaДоцентка , канд. біол .наук Associated professor, candidate of biological science

Графік засідань:

27.02.23 - Фармакологія серцево-судинної системи

27.03.23 - Фармакологія засобів, що впливають на репродуктивну функцію

24.04.23 - Фармакологія протимікробних та противірусних препаратів

22.05.23 - Фармакологія невідкладних станів

Початок 16:00 (UTC/GMT +2 години)

Посилання: Google-meet 

Як записатися?

Формат доповіді.

Сумісне засідання студентського наукового товариства кафедри Фармакології та кафедри Внутрішньої медицини-3

27.02.2023 відбулось сумісне засідання студентського наукового гуртка кафедри Фармакології та кафедри Внутрішньої медицини-3, як завжди в популярному та зручному для всіх онлайн-форматі на платформі Google Meet.

СНТ кафедри фармакології працює під керівництвом доцентки Ткаченко Вікторії Андріївни (староста гуртка Карібова Лейла 5б) та кафедри Внутрішньої медицини-3 очолює доцентка, к. мед.н. Сапожниченко Людмила Володимирівна.

Темою цього засідання була «Фармакологія серцево-судинної системи». Актуальність такої теми привернула увагу багатьох студентів 3-го та 6-го курсів бути слухачами на засіданні СНТ. Загалом 18 студентів різних факультетів, завуч кафедри фармакології доцентка, к.фарм.н., Харченко Юлія Валеріївна мали змогу долучитися до жвавої дискусії та обговорення тем доповідей.

Заслухали 4 доповіді:

Першою доповідала студентка 6 курс Безгинова Єлизавета, яка зробила доповідь за темою «Артеріальна гіпертензія: класифікація, клініка, діагностика, лікування. Особливості артеріальної гіпертензії воєнного часу». Ця доповідь отримала дуже велику зацікавленість слухачів, приймаючи до уваги популярність обраної теми. У своїй доповіді Єлизавета надала інформацію про поширеність випадків, засоби виявлення та стратифікації хворих, важливим аспектом було обговорення застосування популярних препаратів у клініці, говорили про їх переваги та недоліки за останніми протоколами.

Другим доповідачем була студентка 3-го курсу, 5б Чистяк Дар’я з темою доповіді «Гіполіпідемічна терапія у боротьбі з атеросклерозом. Її ефективність». У доповіді Дар’я виділила препарати, що знижують рівень ліпідів за різним механізмом дії та особливо розібрала статини, їх специфіку застосування. Прозвучали нові препарати, що стають більш популярними у клініці через мінімальні ризики побічної дії.

Третю доповідь робила студентка 3-го курсу, 5а Бондаренко Олена за темою «Фармакологічне лікування при ішемічній хворобі серця». Доповідачем зроблено гарний аналіз різних видів лікарських засобів, що використовують за цього стану. Було обговорено із учасниками гуртка багато питань про особливості застосування препаратів у пацієнтів із супутніми патологіями.

Останню доповідь зробив Пампуха Павло (3 курс, 1б) за темою «Серцеві глікозиди». Павло прекрасно проілюстрував за допомогою анімацій у презентації механізм інгібування протонного насосу, зазначив доцільність використання серцевих глікозидів. Студенти також познайомились з популярними кардіотоніками, яким частіше віддають переваги кардіологи в клініці.

Засідання студентського наукового гуртка пройшло на високій позитивній ноті. Відповіді, що студенти 3-го курсу отримали у момент обговорення, напевне допоможуть краще зрозуміти зв’язок фундаментальної дисципліни та можливості для застосування цих знань у клінічній практиці.

 

Всім вдячні за гарні доповіді)

До зустрічі на СНТ!


1 червня 2021 р. на базі кафедри фармакології і клінічної фармакології ДДМУ відбулася олімпіада з дисципліни "ФАРМАКОЛОГІЯ", в якій взяли участь 18 студентів 3 курсу.


Вітаємо кожного учасника із заслуженою перемогою! 

Дякуємо вам за сміливість і відвагу, за волю до перемоги, за віру в успіх. Ми впевнені, що досвід участі в цій олімпіаді вас багато чому навчив. Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому - вчіться, дізнавайтеся нове, розвивайтеся. Успіхів вам, натхнення, творчості та позитиву кожен день!

30 жовтня на базі кафедри Фармакології відбулося чергове ІІ засідання студентського наукового гуртка, присвячене темі «Нейродегенеративні захворювання та їх фармакологічна корекція». Була заслухана доповідь студентки 6 курсу I медичного факультету. 


Робота студентів з тваринами на базі віварію ДЗ "ДМА"

21 березня на базі кафедри Фармакології відбулося чергове V засідання студентського наукового гуртка, присвячене темі «Фармакологія протимікробних лікарських засобів». Були заслухані доповіді студентів 3 курсу I медичного факультету. 

On March 21-th on the basis of department of Pharmacology the regular V meeting of students scientific organization devoted to the subject "Pharmacology Antimicrobial Drugs" took place. There were a few reports of students 3 courses of 1 medical faculty.

22 квітня на базі кафедри Фармакології відбулося чергове VІ засідання студентського наукового гуртка, присвячене темі «Фармакологія лікарських засобів, що впливають на обмін речовин та імунітет». Були заслухані доповіді студентів 3 курсу I медичного факультету. 

On April 22-th on the basis of department of Pharmacology the regular VІ meeting of students scientific organization devoted to the subject "Pharmacology of drugs affecting metabolism and immunity" took place. There were a few reports of students 3 courses of 1 medical faculty.

24 березня на базі кафедри Фармакології відбулося чергове VІ засідання студентського наукового гуртка, присвячене темі «Фармакологія COVID-19». Була заслухана доповідь професора кафедри, д.м.н., Мамчура Віталія Йосиповича.